اخبار

 • انتشار شماره جدید فصلنامه گیاهان دارویی (شماره ۸۲، بهار ۱۴۰۱)

  به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، این شماره از فصلنامه شامل نه مقاله تحقیقاتی می باشد.

 • نشست مشترک مدیران مرکز درمان دم و سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح

  به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران، در این نشست که با حضور دکتر نوروزی و آسیما و جمعی از همکاران هر دو مجموعه برگزار شد، پیرامون ادامه روند مطلوب ارائه خدمات درمان در منزل به بازنشستگان نیروهای مسلح و همچنین گسترش خدمات درمانی مجموعه دَم به بیمه شدگان نیروهای مسلح بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

 • بازنگری استاندارد معیار و برچسب مصرف انرژی موتورسیکلت‌های کشور در پژوهشکده علوم پایه کاربردی

  به گزارش روابط عمومی پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاددانشگاهی، مهندس کامران ملابخشی مجری طرح در این زمینه بیان کرد: از مهم‌ترین اهداف انجام این پروژه ملی، بهینه‌سازی مصرف سوخت و کاهش انتشار آلاینده‌های زیست محیطی نظیر CO۲ حاصل از احتراق موتورسیکلت‌های تولیدی است که با تدوین استاندارد مصرف سوخت بوسیله روش‌های مدل‌سازی انرژی و آنالیزهای تخصصی انجام پذیرفت.

 • موفقیت پژوهشگر پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی در کسب جایزه بین المللی کرایوبیولوژی

  موفقیت پژوهشگر پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی در کسب جایزه بین المللی کرایوبیولوژی

  به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه رویان، جایزه بین المللی پژوهشگر جوان با عنوان Dayong Gao Young Investigator Award به دکتر روح الله فتحی از پژوهشگران پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی اختصاص یافت.

 • دفع انگل های دستگاه گوارش با گیاهان دارویی

  به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، درمان انگل خون خوار به نام آنکیلوستوم با پودر آویشن ، روز اول یک مسهل مانند روغن کرچک و سپس ۱تا۴ قاشق چای خوری پودر آویشن را با کمی شکر یا عسل میل کنید و بعداز چندساعت یک مسهل نمکی مانند سولفات دوسود مصرف کنید.

 • ایلام جزء ۱۱ استان پایلوت کشور برای راه‌اندازی مرکز درمان پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی

  به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی ایلام، دکتر زهرا شیخی در سفر به ایلام با اشاره به برنامه‌ی جهاددانشگاهی برای راه‌اندازی مرکز درمان سرطان برست، اظهار کرد: شبکه ملی پیشگیری از سرطان، که غربالگری سرطان در آن دیده شده در ۱۱ استان به صورت پایلوت، از جمله ایلام، با هدایت علمی جهاد دانشگاهی شروع به کار می‌کند.

 • مدیریت جهادی تنها راه برون رفت مشکلات فعلی است/ساختار و تشکیلات اداری در اختیار کار جهادی باشد

  به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی؛ محسن مردادی، معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی استان مرکزی در نشست هم اندیشی دکتر لطیفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با نخبگان و صاحب نظران استان در عرصه نظام اداری کشور که در دانشگاه آزاد اراک برگزار شد، در خصوص ساختار و تشکیلات اداری اظهارکرد: در انقلاب اسلامی موضوع مدیریت جهادی بسیار مورد توجه است و مقام معظم رهبری نیز بر این مهم تاکید بسیاری دارند، وقتی قرار است فعالیت جهادی داشته باشیم قطعا زیرساخت هایی از جمله مباحث ساختاری و تشکیلاتی مورد نیاز است.

 • شال زیتون، بازکننده انسداد و گرفتگی عروق

  به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، حسین راغ آرا مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اظهار کرد: شال زیتون که با نام‌های زیتون‌تلخ، سنجد تلخ، شال پستانه نیز شناخته می شود، درختی زیبا با برگ‌های مرکب به رنگ سبز تیره و گل‌های بنفش معطر که میوه آن کوچک، تخم‌مرغی و سفید مایل به زرد و شبیه به میوه کُنار است.

 • برگزاری سلسله کنفرانس علمی « فرآورده های گیاهی موثر بر اختلالات خلقی»

  به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی، در این وبینار که با سخنرانی دکتر علی رزمی عضو هیات علمی این پژوهشکده، برگزار شد، به فرآورده های گیاهی موثر بر اختلالات خلقی پرداخته شد.

 • ایران دو برابر اروپا گیاه دارویی دارد

  به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر رضا غفارزادگان رییس پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی برخی دستاوردهای پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی به عنوان اولین پژوهشکده‌ای که در حوزه فناوری گیاهان دارویی کار می‌کند را شامل‌ تولید اولین داروی گیاهی ترک اعتیاد در کشور، داروی کمک به درمان دیابت، انواع دمنوش‌های دارویی، تولید پنج استاندارد گیاهان دارویی برای اولین بار در کشور، چاپ انواع کتاب‌ و فرهنگ‌های دایرةالمعارف گیاهان دارویی، فرهنگسازی و آموزش کشاورزان، پزشکان، داروسازان و اهالی صنعت عنوان کرد.

 • جهاددانشگاهی از روز اول تاسیس، زیست بوم نوآوری بوده که مورد غفلت قرار گرفته است

  جهاددانشگاهی از روز اول تاسیس، زیست بوم نوآوری بوده که مورد غفلت قرار گرفته است

  به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، نشست صمیمانه دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی رییس جهاددانشگاهی و دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری با ۲۵ نفر از پژوهشگران و فناوران جوان و نخبه این نهاد به منظور بررسی چالش ها و ارتقای حوزه پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی در سالن جلسات دفتر مرکزی این نهاد برگزار شد.

 • ایران بزرگ‌ترین ظرفیت سلول‌های بنیادی خاورمیانه را دارد

  به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، در این نشست که با حضور پزشکان متخصص زنان و زایمان، کودکان و اطفال و کادر پزشکی بیمارستان‌های پارس‌آباد در سالن جلسات شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شد، مدیرعامل شرکت بن‌یاخته‌های رویان به تبیین اهمیت ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف پرداخت.

 • برگزاری مدرسه تابستانی پژوهشکده سرطان معتمد با موضوع «تکنیک های مولکولی»

  به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی، مدرسه تابستانی پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی با موضوع تکنیک های مولکولی به مدت هشت هفته (۱۳۰ ساعت) برگزار می شود.

 • حمایت از طرح‌های هدف‌دار جهاددانشگاهی/مسوولان به ایجاد مرکز تحقیقات و پیشگیری از سرطان کمک کنند

  به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی با بیان این مطلب در نشست با رییس جهاددانشگاهی اردبیل افزود: جهاددانشگاهی با راه اندازی مرکز درمان ناباروری، خدمات ارزشمندی به مردم شریف اردبیل و استان‌های همجوار ارایه و باعث امیدآفرینی و نشاط در خانواده‌ها شده است که قابل تحسین و تقدیر می‌باشد.

 • تخصیص اعتبار برای توسعه دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی

  به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی گلستان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان از تخصیص اعتبار ویژه برای توسعه دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در گالیکش از محل اعتبارات سفر رییس جمهور خبر داد.

 • استفاده از ظرفیت‌های شبکه ملی سرطان پستان در تفرش

  به گزارش روابط عمومی پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی، در نشست پزشکان، خیران سلامت و فعالان اقتصادی استان مرکزی که روز پنجشنبه ۱۹خردادماه به دعوت استاد قوام زاده و با حضور نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی و رییس بیمارستان تفرش در محل پژوهشکده برگزار شد، راهکارهای توسعه خدمات پزشکی و زمینه های جذب گردشگران سلامت در این استان بررسی شد.

 • دستیابی به دانش فنی و تولید پروتئین اصلاح شده گلوتن گندم

  با همت پژوهشگران پر تلاش گروه پژوهشی بیوتکنولوژی صنعتی، دستیابی به دانش فنی و تولید پروتئین اصلاح شده گلوتن گندم محقق گردید. این گروه پژوهشی طی پروژه ای به مدیریت سرکار خانم مهندس شکوفه درویشی موفق به تولید این پروتئین گیاهی در مقیاس نیمه صنعتی شدند. پروتئین گیاهی اصلاح شده فوق اهمیت فراوانی در صنایعی نظیر صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی و در خوراک دام، طیور و آبزیان دارد.

 • تدوین دستورالعمل تعیین و اصلاح ضرایب انتشار گازهای گلخانه‌ای

  به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی تهران، طی قراردادی، میان سازمان جهاددانشگاهی تهران و شرکت گاز استان خراسان‌رضوی، پروژه‌ «برآورد موجودی انتشار گازهای گلخانه‌ای و تدوین دستورالعمل اصلاح ضرایب انتشار در شبکه توزیع گاز طبیعی کشور» به مرکز خدمات تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی سازمان جهاد دانشگاهی تهران واگذار شد.

 • تخصیص اعتبار برای توسعه دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی

  به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی گلستان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان از تخصیص اعتبار ویژه برای توسعه دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در گالیکش از محل اعتبارات سفر رییس جمهور خبر داد.

 • تمرکز پزشکی آینده بر سرطان و مهندسی بافت خواهد بود

  به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حسین بهاروند در جمع فرهنگیان و معلمان آموزش‌وپرورش، ۲ رویکرد تولید و کاربرد علم را تبیین و اظهار کرد: قصه سلول‌های بنیادین در ایران از پژوهشگاه رویان آغاز شد. رویان به ۲ معناست؛ یکی به مرحله‌ای از دوران قبل از سه ماهگی جنینی گفته می‌شود و دیگری به معنای همیشه روینده است. پژوهشکده رویان وابسته به جهاد دانشگاهی در سال ۱۳۷۰ توسط زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی به همراه تعدادی از همکاران راه‌اندازی شد.

 • قبلي بعدي